تغییر لوگو ثبت شده، تغییر علامت تجاری ثبت شده، تغییر برند ثبت شده، تغییر نام تجاری ثبت شده ( مشاوره رایگان)

مزیت های کار با ما

لوگو چیست؟ علامت تجاری چیست؟ برند چیست؟ نام تجاری چیست؟

تغییرات قابل انجام بر روی لوگو، تغییرات قابل انجام بر روی علامت تجاری ، تغییرات قابل انجام بر روی برند ، تغییرات قابل انجام بر روی نام تجاری

تغییر لوگو ثبت شده به چه معنی است؟ تغییر علامت تجاری ثبت شده به چه معنی است؟  تغییر برند ثبت شده به چه معنی است؟  تغییر نام تجاری ثبت شده به چه معنی است؟ و چرا برخی از برندهای بزرگ اقدام به تغییر آن می کنند؟

اهداف و مزایای تغییر لوگو ثبت شده چیست؟ اهداف و مزایای تغییر علامت تجاری ثبت شده چیست؟ اهداف و مزایای تغییر برند ثبت شده چیست؟ اهداف و مزایای تغییر نام تجاری ثبت شده چیست؟

مدارک لازم جهت تغییر لوگو ثبت شده، مدارک لازم جهت تغییر علامت تجاری ثبت شده، مدارک لازم جهت تغییر برند ثبت شده مدارک لازم جهت تغییر نام تجاری ثبت شده

مراحل و نحوه تغییر لوگو ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر علامت تجاری ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر برند ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر نام تجاری ثبت شده

هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده


برچسب ها:

مراحل تغییر لوگو شرکت ثبت اظهارنامه تغییر علامت تغییر برند تغییرات در علائم تجاری تغییر نام تجاری ثبت برند مراحل ثبت لوگو ثبت لوگو شخصی ثبت برند و لوگو در تهران هزینه ثبت لوگو مدارک لازم برای ثبت لوگو ثبت لوگو در ایران سامانه اداره ثبت لوگو (مالکیت معنوی) اظهارنامه ثبت لوگو

لوگو چیست؟ علامت تجاری چیست؟ برند چیست؟ نام تجاری چیست؟

برند و لوگو را میتوان چنین معنی کرد که: نام یا نشان تجاری است که هر شخص حقیقی یا حقوقی(شرکت) که به فعالیت مشغول است اعم از تولید کننده، ارائه دهنده فعالیتها و خدمات و تمامی صاحبان کسب و کارها جهت معرفی خود به دیگران انتخاب می کنند. در واقع نام و نشان تجاری انتخاب شده، معرف شخص حقیقی یا حقوقی(شرکت) می باشد و باعث می شود که آن شخص و کسب و کار از سایر رقبای خود متمایز شود.  نام یا نشان تجاری به عنوان معرف کسب و کار باعث تداعی خصوصیات و ویژگی های محصول یا فعالیتها برای مشتری می شود. مطابق ماده یک قانون ثبت علائم و اسامی تجاری، نام و نشان تجاری (برند و لوگو) به این شکل تعریف می شود :علامت تجاری هر گونه علامتی است شامل: نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفاف و غیره، که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی و تجاری در نظر گرفته می شود. یک علامت تجارتی ممکن است برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از زارعین یا ارباب صنعت و یا محصول یک شهر و یا یک ناحیه از مملكت در نظر گرفته شود. به بیان ساده تر برند و لوگو که نام و نشان تجاری هم گفته می شوند که هر شخص یا شرکت تولید کننده، ارائه دهندگان خدمات و تمامی صاحبان کسب و کارها برای معرفی خود به سایر افراد یک برند و لوگو یا همان نام و نشان تجاری انتخاب می کنند که در واقع این نام و نشان معرفی است برای شخص یا شرکت که با سایر رقبا تمایز ایجاد خواهد کرد و خصوصیات و تداعی گر ویژگی های محصول یا فعالیت و خدمات دارنده آن به مشتریان می باشد.

جهت کسب اطلاع از لزوم ثبت برند و لوگو، مزایا و معایب ثبت برند و لوگو می توانید به مقاله ثبت برند تجاری (ثبت لوگو و ثبت نشان تجاری) موجود در سایت موسسه مراجعه فرمائید.

تغییرات  قابل انجام بر روی لوگو، تغییرات قابل انجام بر روی علامت تجاری ، تغییرات  قابل انجام بر روی برند ، تغییرات قابل انجام بر روی نام تجاری

 تغییر شکل و یا نوشته که قبلا روی لوگو درج شده، که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

تغییر طبقات و کالاهایی که قبلا ثبت شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تغییر طبقات می توانید به مقاله افزایش طبقات برند که در سایت موسسه موجود می باشد، مراجعه فرمائید.

مطابق ماده 138 آیین نامه اجرایی قانون مذکور، مالک علامت و نام تجاری موظف است که هر گونه تغییرات اعم از تغییر نام، آدرس، تابعیت و اقامتگاه یا اجازه بهره برداری از علامت و نام تجاری، انتقال و یا اعراض از علامت ثبت شده را به مرجع ثبت اعلام نماید. انجام این تغییرات باید مطابق و با رعایت مقررات قانون و آیین نامه اجرایی آن می باشد. هرگونه تغییر در اظهارنامه ثبت شده، منوط به اجازه اداره ثبت اسناد و املاک کشور اداره ثبت علائم تجاری می باشد.

گاهی ممکن است پس از اینکه لوگو یا علامت تجاری ثبت شد، تصمیم به تغییر رنگ یا شکل آن گرفته شود، دلایلی مانند یک طراحی نامناسب در زمان ثبت، قدیمی بودن لوگو که باعث می شود با معیارهای و سلیقه مشتریان امروزی همخوانی و سنخیت نداشته باشد، یا شباهت به یک لوگوئی که بی کیفیت است و باعث کاهش کارائی برند و لوگو می شود، به روزرسانی استراتژی‌های بازاریابی. شرکت‌ها و برندهای بزرگ بسیاری مانند کوکاکولا، پپسی و یا اپل طی فعالیت خود چندین بار لوگوی اختصاصی‌شان را تغییر داده‌اند. ایجاد تغییرات جزئی و یا کلی در لوگو (علامت تجاری)، نه تنها ایرادی ندارد بلکه دارای مزایائی نیز می باشد. بنابراین چنانچه مالک برند لزومی برای تغییر لوگو ببیند می تواند، آن را تغییر دهد. دانستن این نکته لازم است که ایجاد هرگونه تغییری در برند و یا لوگو مستلزم اعلام و ثبت در اداره ثبت شرکت ها می باشد.

تغییر لوگو ثبت شده به چه معنی است؟ تغییر علامت تجاری ثبت شده به چه معنی است؟  تغییر برند ثبت شده به چه معنی است؟  تغییر نام تجاری ثبت شده به چه معنی است؟ و چرا برخی از برندهای بزرگ اقدام به تغییر آن می کنند؟

در اینجا به برخی از مهم ‌ترین مزایای تغییر برند و لوگوی ثبت شده اشاره شده است:

جلب توجه مخاطبان: اگر مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه اقدام چشمگیرانه ای فعالیت کنید، پس از مدتی فراموش خواهید شد، حتی مشتریان همیشگی‌‌تان نیز ممکن است پس از مدتی فراموشتان ‌کنند و به سراغ برندهای رقیب شما بروند. میتوان با اقدام به تغییر لوگو علامت تجاری مجددا به رقابت پرداخت و مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب نمود و با این تغییر میتوان به مشتریان یادآوری کرد که همچنان در رقابت هستید و به واسطه آن نیز می‌توانید خود را به طیف گسترده‌ای از مخاطبان جدید معرفی نمائید. پس با این اقدام به ظاهر ساده می‌توان به کسب و کار و نام تجاری جانی تازه بخشید. بسیاری از برندهای مطرح دنیا تاکنون چندین بار لوگوی خود را تغییر داده اند تا در نهایت به طرح موفق و ماندگاری رسیده اند.

ارتقای جایگاه برند:

از دیگر مزایای تغییر لوگو یا علامت تجاری ثبت شده، ارتقای جایگاه در تبلیغات و بازارهای رقابتی می باشد. با ایجاد تغییرات در لوگوی خود، می توانید توجه طیف گسترده‌ای از مخاطبان قدیم و جدید را به خود جلب کنید.

متمایز شدن برند و لوگو:

همان طور که در قسمت تعریف برند و لوگو اشاره کردیم، لوگو یا علامت یا نشان تجاری در واقع نشان دهنده هویت بصری و نماد اصلی کسب و کار می باشد، به همین خاطر لوگو بایستی دارای جذابیت کافی برای مخاطبین باشد. چنانچه احساس می‌کنید که لوگوی ثبت شده تان جذابیت کافی را ندارد حتما به فکر ایجاد و ثبت تغییرات برای آن باشید. طراحی خاص و منحصر به فرد، باعث ایجاد تمایز شما از سایر رقبایتان می شود و به شکل نمادی به یادماندنی از کسب و کار شما تبدیل می شود. پس با تغییر لوگو و تبدیل نمودن آن به لوگویی جذاب و گیرا می‌توانید خود را متمایز از رقبایتان سازید. اما باید توجه کنید که تغییر لوگو یا علامت تجاری اگر به صورت مبتکرانه انجام نشود، هیچگونه تمایز و موفقیتی به دنبال نخواهد داشت.

به روزرسانی برند:

 با ایجاد تغییرات در لوگو علامت تجاری می توانید کسب و کارتان را به روزرسانی و به نوعی آن را بازسازی و احیا کنید. ممکن است در ابتدای فعالیت طراحی لوگو مطابق معیارها و متدهای قدیمی انجام شده باشد که دیگر مخاطبی ندارد و سلیقه امروزی مطابقت نداشته باشد، به همین خاطر لوگوهائی که قدیمی می باشند با تغییر لوگو یا علامت تجاری خود می‌توانند آن را به روزرسانی نمایند و به این واسطه می‌توان به کسب و کار خود رونق بخشید.

مدارک لازم جهت تغییر لوگو ثبت شده، مدارک لازم جهت تغییر علامت تجاری ثبت شده، مدارک لازم جهت تغییر برند ثبت شده مدارک لازم جهت تغییر نام تجاری ثبت شده

جهت تغییر لوگو یا علامت ثبت شده بایستی یک درخواست مبنی بر تغییر لوگو به اداره علامت داده شود.

مدارکی مانند مدارک شناسائی صاحب امضای شرکت، تصویر علامت یا لوگوی جدید، روزنامه شرکت.

گواهی نامه ثبت علامت برند ثبت شده یا همان تصدیق برند و علامت تجاری.

مراحل و نحوه تغییر لوگو ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر علامت تجاری ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر برند ثبت شده، مراحل و نحوه تغییر نام تجاری ثبت شده

جهت ایجاد تغییرات در لوگو (علامت تجاری) باید مانند ثبت آن اقدام به ارائه اظهارنامه نمود و اظهارنامه تنظیم شده را به اداره مالکیت معنوی ثبت علائم تجاری تسلیم نمود. اظهارنامه تغییرات می تواند شامل تغییر لوگوی ثبت شده، تغییر طبقات برند.

پس از اینکه درخواست تغییر طی اظهارنامه تغییر لوگو یا علامت تجاری به اداره ثبت علائم اعلام شد به کارشناسان مربوطه از جمله (کارشناس طبقه بندی، کارشناس پرونده، کارشناس مسئول و رئیس اداره)، ارجاع داده می شود. و تائید یا عدم تائید تغییر مورد نظر ظی مدت زمان ۴۵ الی ۱۲۰ روز کاری مشخص می شود.

در صورتی که اگر اطلاعات ثبت شده کامل ارائه شده باشند و هیچ گونه نقص یا مشابهتی نداشته باشد، آگهی تقاضای ثبت تغییر علامت تجاری صادر می شود و سپس مراحل بعدی را باید انجام داد که شامل پرداخت روزنامه ها و واریزی اداره ثبت علائم می باشد.

هر گونه تغییرات در لوگو یا علامت تجاری و برند نام تجاری باید در روزنامه رسمی قوه قضائیه کشور درج شود. پس از پرداخت روزنامه ها و هزینه مربوط به اداره ثبت علائم، گواهی ثبت تغییر تغییر لوگو یا علامت تجاری صادر می شود و تغییرات مورد نظر رسمیت قانونی پیدا می کنند.

هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده، هزینه تغییر علامت تجاری ثبت شده،

هزینه تغییر علامت تجاری و لوگو یا برند ثبت شده شامل موارد اشاره شده در ذیل می باشد:

تنظیم و ثبت اظهارنامه تغییرات برند (نام تجاری) و  لوگو (علامت و نشان تجاری)، پرداخت حق التمبر وکیل پایه یک دادگستری، روزنامه رسمی نوبت اول و نوبت دوم تغییرات، پرداخت حق الثبت تغییرات، پرداخت های مربوط به اداره مالکیت معنوی که باید در اداره ثبت علائم پرداخت شود.

چنانچه تصمیم به انجام تغییرات برای لوگو و برند خود دارید می توانید با خیال آسوده تغییرات را به کارشناسان ما در موسسه خدمات اداری آلامتو بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن و با بالاترین میزان کیفیت خدمات و کمترین هزینه تغییرت مورد نظرتان را به انجام برسانیم.

مراحل ثبت لوگو ثبت لوگو شخصی ثبت برند و لوگو در تهران هزینه ثبت لوگو مدارک لازم برای ثبت لوگو ثبت لوگو در ایران سامانه اداره ثبت لوگو (مالکیت معنوی) اظهارنامه ثبت لوگو