خرید و فروش موسسه آماده:


آنچه در این مقاله به آن پرداخته شده است:

مختصری پیرامون خرید و فروش موسسه

خرید و فروش موسسه آماده به چه معناست؟

نکاتی که قبل از خرید و فروش موسسه باید بدانید

مزیت های خرید و فروش موسسه آماده

مدارک مورد نیاز جهت خرید موسسه

مدارک مورد نیاز جهت فروش موسسه

انواع موسسه ها جهت خریداری و توضیح مختری در مورد هریک از آن ها

هزینه خرید و فروش موسسه آماده

سوالات متداول پیرامون خرید و فروش موسسه آماده


مختصری پیرامون خرید و فروش موسسه:

در ابتدا باید بدانیم موسسه چیست و تفاوت آن با شرکت ها در چه مواردی است؟ مطابق قانون تجارت اشخاص حقوقی یا مجاز به انجام فعالیت تجاری هستند و یا فعالیت های غیرتجاری. طبق قانون تجارت شرکت ها می توانند هم فعالیت تجاری داشته باشند و هم فعالیت غیرتجاری، اما موسسات فقط می توانند فعالیت غیرتجاری انجام دهند. فعالیت موسسات خود به دو دسته انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم می شود. که منظور از موسسات انتفاعی موسساتی است که جهت کسب درآمد فعالیت می کنند و موسسات غیرانتفاعی جهت کمک به مردم و یا با هدفی به غیر از درآمدزایی فعالیت دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون موسسه می توانید به مقاله ثبت موسسه غیرتجاری موجود در سایت موسسه آلامتو مراجعه فرمائید.

گاهی برخی از افراد به دلیل نبود وقت کافی نمی توانند موسسه به ثبت برسانند و به هدف مورد نظرشان برسند بنابراین بهترین پیشنهاد ما به این دسته از افراد خرید موسسه می باشد، همچنین در بسیاری از موارد افرادی موسسه به ثبت رسانده اند اما تمایلی به ادامه فعالیت با آن را ندارند به این دسته از افراد نیز توصیه می شود در ازای دریافت سود و مبلغ موسسه ای که از قبل به ثبت رسیده است را خریداری نمایند.

خرید و فروش موسسه آماده به چه معناست؟

در بسیاری از موارد به فوریت نیاز به یک موسسه آماده جهت پیشبرد برنامه ریزی های انجام شده می باشد، با توجه به اینکه افراد فرصتی جهت ثبت موسسه را ندارند و در مواردی با توجه به موضوع فعالیت موسسه نیاز به اخذ مجوز از سازمان های خاصی می باشد (مانند موضوعات پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، هنری و.....) توصیه می شود از موسسات ثبت شده ای که اعضای دیگر با موسسه فعالیتی ندارند استفاده نموده و اصطلاحا موسسه ثبت شده خریداری شود. چرا که علاوه بر کم شدن مدت زمان انجام کار میتوان از مزایای موسسه آماده نیز برخوردار گردید. مثلا چنانچه موسسه خریداری شده دارای دارای کداقتصادی، مجوز فعالیت، عملکرد و گردش مالی مثبت باشد، میتوان زمان را به خوبی صرفه جوئی نمود. اما به افرادی که تصمیم به خریداری نمودن موسسه آماده دارند حتما یک مشاور و کارشناس ثبتی در کنار خود داشته باشند تا ضمن اینکه اتلافی در زمان و هزینه های انجام شده پیش نمی آید موسسه کاملا متناسب با اهداف موردنظر خریداری شود. بنابراین می توانیم با قطعیت اعلام کنیم که خرید موسسه آماده؛ جایگزینی بسیار مناسب برای ثبت موسسه می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیلی در خصوص خرید انواع شرکت های ثبت شده و آماده واگذاری می توانید با کارشناسان ما در موسسه ثبتی آلامتو تماس حاصل فرمائید.


نکاتی که قبل از خرید و فروش موسسه باید بدانید:

زمانی که تصمیم به خرید موسسه دارید باید دقت کنید که نوع موسسه حتما متناسب با اهداف مورد نظرتان باشد. همچنین به سایر موارد مانند محل ثبت موسسه، آدرس موسسه، مدت زمان و سوابق تاسیس موسسه، چنانچه موسسه ای با عملکرد مثبت میخواهید دقت نمائید میزان عملکرد موسسه پیشنهادی متناسب با هدفتان باشد، چنانچه داشتن کد اقتصادی و پرونده مالیاتی در حوزه مربوطه از الزامات موسسه موردنظرتان است دقت نمائید موسسه دارای کداقتصادی و پرونده مالیاتی باشد در غیر اینصورت می توانید برای آن اقدام نمائید و پرونده مالیاتی و کداقتصادی اخذ نمائید، دقت کنید موسسه بدهی های مالیاتی- بیمه و.... نداشته باشد. 

چنانچه شما خریدار موسسه آماده هستید و یا موسسه آماده ای دارید و تصمیم به فروش و واگذاری آن دارید بایستی از مشاوره کارشناسی که اطلاعات کامل و جامعی پیرامون موسسه ها و نحوه انتقال آن ها دارد، در کنار خود استفاده نمائید، تا روند انتقال و جابجائی موسسه به درستی و بدون ایجاد مشکل انجام شود، باید بدانید که شرایط حقوقی و ثبتی موسسه ها نکات بسیار زیاد و پیچیده ای دارد بنابراین اکیدا توصیه می شود جهت جلوگیری از ایجاد مسائل حقوقی و مشکلات مرتبط، حتما با یک کارشناس امور ثبتی در زمنیه خرید و یا فروش و انتقال موسسه و مدارک مرتبط با موسسه مشورت نمائید.


مزیت های خرید و فروش موسسه آماده :


  1. همان طور که قبلا بیان شد خرید موسسه آماده باعث صرفه جوئی در زمان می شود چرا که اگر موسسه آماده ای که خریداری می کنید دارای کداقتصادی، تشکیل پرونده مالیاتی، ارزشافزوده، کدکارگاهی باشد دیگر نیازی به اخذ مجدد آن نمی باشد و بدین ترتیب در زمان آن صرفه جوئی خواهد شد چرا که دیگر نیازی به اخذ مجدد ندارد.
  2. از مهمترین و بهترین مزایای خرید موسسه آماده استفاده از امتیاز کارکرد و عملکرد مثبت آن می باشد چرا که در بسیاری از موارد شرکت در مناقصه و یا برخورداری از تسهیلات بانکی داشتن عمکلرد و سوابق مالی بالا و مثبت از الزامات می باشد و این مورد نیاز به گذاشتن وقت و زمان بسیاری می باشد در حالیکه اگر از سوابق موسسه آماده خریداری شده استفاده کنیم می توانید در زمان صرفه جوئی نموده و همان زمان ارائه پیشنهاد، به هدفمان دست پیدا کنیم و همچنین می توانیم به خودمان و کسب و کارمان اعتبار بیشتری داده و به نوعی باعث اطمینان خاطر به کارفرمایانی که قرار است با آن ها کار کنیم، می شود.
  3. با خریداری کردن موسسه یا فروش آن تمامی امتیازات به طور کامل به افراد جدید منتقل می شود. از جمله این امتیازات سهم الشرکه، عملکرد مثبت و ... می باشند و یا در صورت توافق برند ثبت شده به نام موسسه باقی می ماند. با خرید موسسه آماده، میتوان از سوابق ثبتی و عملکردی، اعتبار و شهرت موسسه منتقل شده بهره مند گردید. 


مدارک مورد نیاز جهت خرید موسسه:

کپی مدارک شناسایی تمامی اعضای جدید و قدیم موسسه شامل شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا و سهامداران فعلی و اعضا و سهامدارانی که جدید وارد موسسه می شوند.

اعلام میزان سهم و سمت های جدید برای موسسه، اعلام آدرس و محل اقامت قانونی جدید موسسه.اعلام میزان سرمایه جدید موسسه.

صورتجلسات تغییر و انتقال موسسه امضا شود. 

در صورتی که موسسه دارای مجوز خریداری می شود، تغییرات جدید به سازمان مربوطه اعلام گردد.


مدارک مورد نیاز جهت فروش موسسه:

مدارک مورد نیاز جهت فروش موسسه شامل:

کپی مدارک شناسایی تمامی اعضای جدید و قدیم موسسه شامل شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا و سهامداران فعلی و اعضا و سهامدارانی که جدید وارد موسسه می شوند.

ارائه کپی و اصل مدارک ثبتی موسسه از جمله روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات موسسه، اظهارنامه و شرکتنامه، دفاتر مالیاتی و.... به خریدار تحویل داده شود.

امضا ذیل صورتجلسات تغییر و انتقال موسسه. 


انواع موسسه ها جهت خریداری و توضیح مختری در مورد هریک از آن ها:


1)خرید و فروش موسسه با سابقه ثبتی بالا:

با توجه به اینکه درهرکاری هرچقدر سابقه بیشتری وجود داشته باشد کار بهتر انجام می شود، بنابراین کارفرمایان تلاش می کنند با اشخاص حقوقی و موسسه هائی که دارای سابقه بیشتری هستند کار کنند و خیال آسوده تری داشته باشند. در بسیاری از موارد جهت دستیابی به اهداف و پروژه های بزرگ، داشتن سوابق کاری و ثبتی بسیار مورد اهمیت و توجه واقع می شود.

اگر تصمیم به خرید موسسه با سابقه ی ثبتی بالا و عملکرد مثبت دارید یا تصمیم به فروش موسسه با سابقه ی ثبتی بالای خود هستید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید تا در کوتاه ترین زمان بهترین تصمیم را بگیرید و مناسبترین نوع موسسه را خریداری نمائید.

2) موسسه آموزشی و پژوهشی:

موسسه آموزشی و پژوهشی از انواع موسسات ثبت شده و قابل خرید و فروش است. از اهداف ثبت چنین موسساتی انجام دادن تحقیقات علمی ملی و یا بین المللی، برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی و.... می باشد. با توجه به اینکه مستلزم اخذ مجوز فعالیت از مراجع ذی صلاح می باشد، خریدن چنین موسساتی به دلیل صرفه جوئی در زمان و روند طاقت فرسای اخذ مجوز بسیار مفید و معقول می باشد.


3) خرید و فروش موسسه خیریه:

موسسات خیریه  نهادهائی هستند که هم به صورت خصوصی فعالیت می کنند و هم به صورت دولتی. عمده منابع مالی موسسات خیریه از طریق کمک های مردمی تامین می شود و معمولا از حمایت های دولتی بی بهره هستند. منابع مالی موسسه خیریه در چهارچوب تعریف شده در اساسنامه استفاده می شود و به هیچ عنوان در زمینه های دیگر قابل استفاده نمی باشد.

عمده فعالیت های موسسات خیریه در زمینه ارائه خدمات و کمک به زنان بی سرپرست، خانواده های بی بضاعت، کودکان بد سرپرست یا بی سرپرست و اقشار آسیب پذیر جامعه می باشد. با توجه به اینکه جهت ثبت موسسه خیریه نیاز به اخذ مجوز فعالیت از ادارات و سازمان هایی مانند پلیس امنیت نیروی انتظامی، وزارت کشور می باشد و چنانچه تصمیم به فعالیت در زمنیه امور خیریه را دارید و زمان و انرژی کافی جهت اخذ مجوزهای مربوطه را ندارید می توانید با خریداری نمودن موسسات آماده و از قبل ثبت شده به هدف خیرخواهی و کمک به افراد نیازمند جامعه دست یابید.


4)خرید و فروش موسسه حقوقی:

 اصلی ترین فعالیت موسسات حقوقی ارائه خدمات و مشاوره‌ های قانونی می باشد، ثبت موسسه های حقوقی زیر نظر کانون وکلای دادگستری انجام می شود، همچنین انجام امور و خدمات آن ها نیز باید زیر نظر کانون وکلای دادگستری باشد. عمده فعالیت های موسسات حقوقی ارائه خدمات حقوقی خارج از کشور می باشد که از جمله این فعالیت ها اخذ بورسیه تحصیلی دانشجویان، انجام امور مربوط به مهاجرت و اخذ اقامت جهت ایجاد شغل و یا کسب مهارت در کشورهای دیگر می باشد. همان طور که بیان شد جهت ثبت موسسه حقوقی باید از کانون وکلای دادگستری مجوز اخذ شود در غیر اینصورت امکان ثبت و یا ارائه خدمات در زمینه امور قانونی و حقوقی وجود ندارد. بنابراین چنان اخذ مجوز مربوطه برای شما مشکل بوده و یا زمان کافی جهت پیگیری مجوز و ثبت موسسه حقوقی را ندارید پیشنهاد ما، خرید یک موسسه حقوقی آماده ثبت شده می باشد.


هزینه خرید و فروش موسسه آماده:

جهت خرید موسسه ها نمیتوان مبلغ مشخصی را در نظر گرفت و اعلام نمود چرا که شرایط و مدارکی که هر موسسه دارد متفاوت از موسسه دیگر است و برای هر موسسه باید متناسب با شرایط، مدارک و امتیازاتی که دارد مبلغ را مشخص و اعلام نمود. از جمله مواردی که بر روی مبلغ موسسه تاثیرگذار است میتوان به نوع موسسه (انتفاعی و غیرانتفاعی بودن موسسه)، دارا بودن عملکرد و کارکرد و میزان عملکرد و کارکرد موسسه، ارائه به موقع اظهارنامه های مالیاتی و ارزش افزوده (در صورتی که موسسه دارای فعالیت بوده است)، داشتن یا نداشتن کد اقتصادی و بدهی مالیاتی، دارا بودن مجوز فعالیت و...... اشاره نمود. بنابراین جهت اطلاع دقیق از قیمت موسسه چه برای خرید و چه برای فروش و واگذاری موسسه آماده خود بهتر است از یک مشاور و کارشناس مسلط و آشنا به امور واگذاری موسسات مشورت بگیرید.

چنانچه پیرامون خرید و فروش موسسه آماده سوالی دارید می توانید به بخش سوالات متداول ما مراجعه نموده و جواب سوال خود را به دست آورید و یا با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمائید.سوالات متداول پیرامون خرید و فروش موسسه آماده:


1 تفاوت موسسه انتفاعی و غیرانتفاعی چیست؟

 فعالیت موسسات انتفاعی جهت کسب درآمد و سود می باشد مانند موسسات نظافتی و انواع آموزشگاه ها. فعالیت موسسات غیرانتفاعی جهت کسب درآمد و سود نمی باشد و هدف این موسسات بهبود عملکرد و ارتقای امور مردمی و امور خیرخواهانه می باشد مانند مدرسه های غیرانتفاعی و موسسات خیریه.


2 چرا باید در زمان خرید موسسه از مشاور ثبتی کمک بگیریم؟

 با توجه به اینکه خرید موسسه دارای شرایط قانونی خاصی می باشد و پس از خرید و واگذاری آن باید تغییرات انجام شود تا هم با انجام تغییرات خریدار وارد شرکت شود و هم فروشنده از شرکت خارج شود، نیاز به انجام امور تغییرات توسط وکیل می باشد. ضمن اینکه جهت خرید موسسه آماده باید مبلغی دریافت شود و یا به عنوان خریدار مبلغی پرداخت شود باید بدانید که مبلغ پرداخت و یا دریافت شده متناسب با موسسه ارائه شده باشد.

که هم از نظر هزینه متحمل هزینه های گزاف و هنگفت نشوید و موسسه ای با قیمت مناسب خریداری نمائید و یا مبلغ متناسب با موسسه واگذار شده را دریافت نمائید، چرا که همان طور که بیان شد متناسب با شرایط و سوابق موسسه، ارزش گذاری آن انجام می شود.

3  پس از خریداری نمودن موسسه چه اقدامات و کارهائی را باید انجام داد؟

همان طور که بیان شد برای انجام صحیح و کامل امور مربوط به واگذاری و انتقال موسسه آماده باید از یک مشاور ثبتی مشورت گرفت تا کلیه امور و موارد قانونی به طور کامل و صحیح انجام شود. از جمله این موارد تنظیم صورتجلسات مربوطه و انجام تغییرات آن می باشد.

4 عوامل تاثیر گذار بر قیمت موسسه آماده چه مواردی هستند؟

از جمله عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت موسسه آماده واگذاری، 

 سوابق ثبتی و عملکردی موسسه، نوع موسسه، امتیازات خاص آن مانند دارا بودن مجوز فعالیت از یک سازمان یا اداره، دارا بودن پرونده مالیاتی و کداقتصادی، داشتن عملکرد مثبت، داشتن نام دوسیلابی، ارائه به موقع اظهارنامه های مالیاتی و..... می باشد.

5 چرا خریداری نمودن موسسه بهتر از تاسیس آن است؟

هر چند ممکن است هزینه خریداری نمودن موسسه ثبت شده بیشتر از تاسیس آن باشد اما در مقابل مزایائی که موسسه اماده ثبت شده دارد این هزینه قابل قبول و قابل توجیه است، زیرا با خریداری نمودن موسسه آماده هم در زمان صرفه جوئی می کنید هم می توانید از امتیازات آن استفاده نموده و سریعتر به اهدافتان برسید و اگر به فوریت نیازمند یک موسسه جهت عقد قرارداد یا شرکت در در مناقصه و یا مزایده هستید، در مدت زمان کوتاهی برنامه های مورد نظر خود را به انجام برسانید.