سوالات متداول مشتریان:


بازگشت به صفحه خرید و فروش شرکت ثبت شده

1 به نظر شما شرکت با مسئولیت محدود بخرم بهتر هست یا سهامی خاص؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است در ابتدا تفاوت این دو نوع از شرکت را با هم بدانیم که می توانید به بخش مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص مراجعه فرمائید و تفاوت این دو نوع از شرکت را به طور کامل متوجه شوید. با توجه به هدف خریدار از خرید شرکت هر کدام از شرکت ها می تواند کارائی منحصر به خود را داشته باشد.

2 برای شرکت در مناقصات و مزایدات کدام نوع از شرکت را بخریم بهتر هست؟

 انتخاب نوع شرکت برای هر مزایده و یا مناقصه به شرایطی که برای مزایده و یا مناقصه اعلام می شود بستگی دارد. مثلا در یک مناقصه اعلام می شود که داشتن رتبه از الزامات است و بسته به زمینه ای که مناقصه برگزار می شود رتبه مورد نیاز اعلام می شود مثلا در مناقصه مربوط به پروژه راه و جاده سازی داشتن رتبه راه از الزامات است و در این جا نوع و قالب شرکت نسبت به سایر شرایط اهمیت کمتری پیدا می کند. بنابراین جهت انتخاب نوع شرکت حتما باید به شرایط شرکت در مناقصه و مزایده دقت شود.

3 چرا باید در زمان خرید شرکت از مشاور ثبتی کمک بگیریم؟

 در ابتدا باید بگوئیم جهت خرید و یا فروش شرکت حتما یک مشاور با سابقه و آشنا به امور شرکت ها در کنار خود داشته باشید تا هم در انتخاب نوع شرکت با اشتباه و مشکل مواجهه نشوید و شرکت متناسب با اهدافتان انتخاب و خریداری نمائید هم از نظر هزینه متحمل هزینه های گزاف و هنگفت نشوید و شرکتی با قیمت مناسب خریداری نمائید، چرا که هر شرکت متناسب با شرایط و سوابق آن ارزش گذاری می شود.


4 در زمان خرید و یا فروش شرکت به چه نکاتی باید توجه شود؟

 چه به عنوان فروشنده شرکت و چه به عنوان خریدار شرکت باید دفت نمائید که در زمان واگذاری و یا خرید شرکت با طرف معامله خود صادق بوده و تمام جزئیات و موارد مربوط به شرکت را به طور کامل اعلام نمائید. خریداران شرکت باید دقت نمایند که شرکت بدون بدهی مالیاتی خریداری نمایند و یا اگر بدهی مالیاتی دارد از مبلغ خرید آن کسر گردد. موارد مربوط به بانک، بیمه، گمرک و.... مورد بررسی و استعلام عدم بدهی قرار بگیرد.


5 قیمت شرکت طبق چه مواردی تعیین می شود؟

 مانند سوابق و سال تاسیس شرکت – قابل و نوع شرکت مثلا موسسه، محدود، خاص و عام بودن آن بر قیمت شرکت تاثیرگذار می باشد. دارا بودن پرونده در اداره دارائی – داشتن امتیازاتی مانند داشتن رتبه و شاخه و پایه و مدت اعتبار رتبه، داشتن اختراع برند و یا طرح صنعتی ثبت شده، داشتن عملکرد و ارائه به موقع اظهارنامه های مالیاتی، داشتن نام دوسیلابی، داشتن اموال و دارائی و مجوزهائی از سازمان های خاص و.... و مواردی از این قبیل بر قیمت گذاری شرکت ها موثر خواهد بود.


6 پس از خریدشرکت چه اقداماتی باید انجام شود؟

بسته به اینکه نوع شرکت خریداری شده چه شرکتی است نوع اقدام قابل انجام متفاوت خواهد بود و برای انجام صحیح و کامل آن باید از یک مشاور ثبتی کمک بگیرید. به طور کلی پس از خریداری نمودن شرکت باید نسبت به تنظیم صورتجلسات و  انجام تغییرات اقدام شود. در صورتی که شرکت خریداری شده و یا فروخته شده سهامی خاص است گواهی های نقل و انتقال سهام از اداره دارائی دریافت شود. در صورتی که شرکت دارای امتیازات و مجوزهای خاصی است تمام مدارک و مجوزها به نام اعضای جدید انتقال یابد.


7 آیا خرید شرکت نسبت به ثبت کردن به صرفه تر است؟

 از نظر هزینه خرید شرکت آماده ثبت شده نسبت به ثبت نمودن آن هزینه بیشتری دارد چرا که هم در زمان شما صرفه جوئی می شود و هم می توانید با استفاده نمودن از مزایای آن سریعتر به اهدافتان دست پیدا کنید و اگر تصمیم به شرکت در مناقصه و یا مزایده و یا بستن قرارداد با ارگان و یا شرکت خاصی را دارید به سرعت و با خرید شرکت برنامه های پیش روی خود را به انجام برسانید.


8 آیا فروش شرکت بهتر از انحلال آن است؟

 اگر به هر دلیلی تمایل به نگهداری و یا ادامه فعالیت با شرکت خود را ندارید، واگذاری و یا فروش آن گزینه بهتری خواهد بود. چرا که با واگذاری و فروش شرکت علاوه بر اینکه مجبور نیستید هزینه های هرساله بابت نگهداری شرکت را پرداخت کنید بلکه با فروش آن سودی هم بابت واگذاری آن به دست خواهید آورد. ضمن اینکه به دیگران هم بابت رسیدن به اهداف و برنامه ریزی هایشان نیز کمک شایانی خواهید کرد.


9 هزینه خرید و یا فروش شرکت های دارای رتبه چه مبلغی است؟

 با توجه به اینکه شرکت های دارای رتبه از نظر نوع و پایه و شاخه رتبه با هم متفاوت هستند، همچنین اعتبار رتبه کامل 4 ساله است و هر شرکت ممکن است اعتبار کامل و یا محدودتری داشته باشد و یا طبق توافق مدت زمانی که مهندسین در اختیار شرکت هستند، محلی که رتبه اخذ شده است و..... متفاوت است و شرکت ها دارای شرایط متفاوتی هستند برای هر شرکت متناسب با شرایطش قیمت گذاری خاص همان شرکت انجام می شود. چنانچه تصمیم به واگذاری شرکت رتبه دار خود را دارید و یا به شرکت دارای رتبه نیاز دارید حتما از یک مشاور ثبتی که مسلط به امور رتبه بندی شرکت ها می باشد، استفاده نمائید.


10 آیا شرایط خرید و فروش شرکت در تهران با سایر استان ها تفاوتی دارد؟

 در حالت کلی خرید و فروش شرکت ها با هر ویژگی و امتیازاتی چه در تهران و چه در سایر استان ها هیچ تفاوتی نداشته و روند انجام امور اداری و مالیاتی آن به یک شکل انجام می شود فقط باید توجه نمود که انجام امور مربوط به هر استان در همان استان انجام می شود.


بازگشت به صفحه خرید و فروش شرکت ثبت شده